/ Aktualności / 4 materace najlepsze dla twojego dziecka

4 materace najlepsze dla twojego dziecka

Materace dla dzieci - poradnik
admin on 16 września 2014 - 11:33 in Aktualności, Porady

Odpowiedzialnych rodziców i tych, którzy starają się należycie zabezpieczyć zdrowy rozwój własnego dziecka nie trzeba przekonywać, że wybór odpowiedniego środowiska snu nie jest tu bez znaczenia, a nawet więcej, jest bardzo istotny i nie powinien być traktowany po macoszemu. Zwłaszcza, że dobór optymalnego materaca dla dziecka nie zawsze musi wiązać się z olbrzymim wydatkiem finansowym. Prześledźmy 4 - naszym zdaniem - najlepsze propozycje materacy, które sprawią, że twoje dziecko będzie zawsze wypoczęte, zdrowe i uśmiechnięte, a każdy nowy dzień będzie rozpoczynać ze świeżym zapałem do zdobywania świata.

Zaznaczmy, że nasze propozycje uwzględniają rozwój dziecka.

Materac dla niemowlaka

1. Pewnie niektórzy z was zdają się hołubić opinii, że dla naszego maluszka najlepszy jest materacyk twardy. Są i tacy, a jest ich większość, którzy sądzą, że tylko średniotwardy materac może zapewnić im maksimum wygody i bezpieczeństwa. My twierdzimy, że twarde materace są zbyt twarde, a miękkie za miękkie. Zdajemy sobie także sprawę, że jednym z lepszych komponentów materaca dla noworodka jest, obok pianki, lateks. Dlatego też nasz wybór padł na dziecięcy materacyk Iris od firmy Janpol. To 6-cio centymetrowy wkład lateksowy o przyzwoitej gęstości 60 kg/m³, z wywierconymi licznymi otworami usprawniającymi wentylację. Materacyk jest średniej twardości. Znajduje się w przytulnym poliestrowym pokrowcu, który można zdjąć i wyprać, nawet w bardzo wysokiej temperaturze. Gdy dziecko się przemoczy, nie podnoś alarmu, a spokojnie przeczyść lateksowe, odporne na wilgoć podłoże i przepierz pokrowiec przywracając jego pierwszą świeżość.

Cena materaca Iris Janpol - 254 zł przy rozm. 60 x 120 cm

Materac dla przedszkolaka

2. Czas ucieka, a dzieciaczek rośnie jak na drożdżach. Podstawowy 6-centymetrowy materacyk Iris przestaje być wystarczający i pozostaje rozejrzeć się za czymś innym. Mamy tutaj coś specjalnego, co pozwoli naszemu milusińskiemu rozwijać się prawidłowo. To szeroki na 12 cm wkład z nowoczesnej pianki Flexifoam - mowa o materacyku Baby Safe od Hildinga. Materac jest przewiewny, antyalergiczny, antybakteryjny i bezpieczny. Tak, wiemy o czym mówimy. Materacyk ma utwardzone boki, które pozwalają dziecku delikatnie zapadać się wewnątrz, co chroni go przed wypadnięciem. Jego mały, acz wymagający ciągłego rozwoju, kręgosłup podpierany jest punktowo elastyczną pianką Flexifoam wzbogaconą charakterystycznymi wycięciami na wzór szachownicy. Baby Safe posiada odpowiednie atesty, w tym pozytywną opinię od Instytutu Matki i Dziecka. Jest owinięty w delikatny i śnieżnobiały pokrowiec Heros, bohatera wolnego od wybielaczy optycznych i gotowego do coraz to nowych wyzwań stawianych przed tkaniną narażoną na eksploatację w trudnych, nie zawsze higienicznych warunkach. Ale każdy bohater może sobie pozwolić na małą wpadkę, z której jest wyjście - pokrowiec można wyprać w 60 st. C.

Cena materaca Baby Safe Hilding - 299 zł przy 60 x 120 cm

Materac dla dziecka w wieku szkolnym

3. Szkoła, szkoła, obowiązki i marzenia. Nasze dziecko ma już swój gust i własne wymagania. Potrzebuje czegoś naprawdę odlotowego, a przy tym i my chcemy przemycić mu jak najwięcej swojej troski o jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Tym razem nasz wybór pada ponownie na produkt Hildinga - materac Young Base. To już profesjonalne cacko, które niesie ze sobą wiele dobrego. Ma 7 stref twardości, wysoce elastyczną piankę Flexifoam, wyprofilowaną powierzchnię piany i coś naprawdę ekstra - wyrazisty poliestrowy pokrowiec Young, który zdobędzie serce twojej pociechy. Materac jest jeszcze wyższy, niż Baby Safe, i posiada 16-centymetrowy wkład.

Cena materaca Young Base - 449 zł przy rozm. 80 x 200 cm

Materac dla nastolatka

4. Nastał czas buntu, niezgody z otaczającą rzeczywistością i kwestionowania autorytetów. Twój nastolatek nie lubi już jasnych, wyrazistych kolorów czy wzorów, a marzy o czymś… normalnym. A ty wciąż starasz się zapewnić mu to, co według ciebie najlepsze. I nie musisz wcale wydawać zbyt wiele kasy. Proponujemy zakupić "normalny" materac Klasik słowackiej firmy Materasso. Ma 5 stref twardości i fantazyjnie połączoną piankę poliuretanową w trzech warstwach o różnej gęstości. Ponadto, jest to materac rehabilitacyjny i ortopedyczny. Twój nastolatek ma zmienne nastroje? I na to producent znalazł rozwiązanie. Materac ma strony o odmiennych twardościach. Obracasz materac i masz odpowiedź na niektóre problemy. Materac jest produktem antyalergicznym, a także przyjazny jest środowisku naturalnemu. Warstwy pianki zostały połączone wolnym od rozpuszczalników, a wykonanym na bazie wody kleju Simalfa. Materac uwieńczony jest antybakteryjnym i antyalergicznym pokrowcem Hypoallergic.

Cena materaca Klasik - 496 zł przy rozm. 70, 80 i 90 x 200 cm

Przebyliśmy długą drogę rozwoju i dorastania twojego dziecka - od niemowlaka do nastolatka. Twoje dziecko jest już prawie dorosłe i podejmuje własne decyzje, większość zapewne już dojrzałych. Przez ten długi czas otrzymywało od was najlepsze materace po bardzo korzystnych cenach.

Zapraszamy do dyskusji.

[products ids="2541" per_page=5 columns="1" orderby="date" order="DESC"]
[products ids="2471" per_page=5 columns="1" orderby="date" order="DESC"]
[products ids="1810" per_page=5 columns="1" orderby="date" order="DESC"]
[products ids="3197" per_page=5 columns="1" orderby="date" order="DESC"]
1 DODAJ KOMENTARZ
Oceń ten artykuł
Oceń ten artykuł

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

1 Komentarzy
  • 14 czerwca 2015

    Trochę szkoda, że autor zapomniał o materacach polskiego producenta – byłby to zresztą jedyny producent ze 100% polskim kapitałem. Materac HEVEA Baby z powodzeniem wygrywa od lat rywalizację z IRIS – jest wyższy, posiada wbudowaną membranę higieniczną i jest oferowany w szerokiej gamie pokrowców.

    Krzysztof
    Odpowiedz