/ Aktualności / Lateksowy Junior wyrobem medycznym kl. I! Zmiany cenowe Hevea

Lateksowy Junior wyrobem medycznym kl. I! Zmiany cenowe Hevea

Zmiana cen dla materaca Hevea Junior
admin on 24 października 2014 - 12:03 in Aktualności, Nowości rynkowe

Od 22 października br. firma Hevea wprowadziła nowy cennik na niektóry produkty, a dla klientów materacy jest kilka ciekawych zmian. Najważniejszą ze zmian jest obniżka cen dla materacy:

HEVEA JUNIOR oraz niektórych produktów z serii Comfort: COMFORT ROYAL i BODY COMFORT.

Obniżka związana jest z tym, że materace te otrzymały status Wyrobu Medycznego klasy I, a co za tym idzie - obniżoną stawkę VAT z 23 do 8%.

Status Wyrobu Medycznego otrzymują produkty na podstawie odpowiednich przepisów (Ustawa z dn. 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych, Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 5 listopada 2010 roku w sprawie sposobu klasyfikowania wyrobów medycznych oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 12 stycznia 2011 roku w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro).

Producent musi spełnić wymagania restrykcyjnych procedur oceny zgodności. Organem przyznającym status Wyrobu Medycznego, monitorującym rynek i prowadzącym badania laboratoryjne jest Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Materac Hevea Junior, który otrzymał status Wyrobu Medycznego kl. I, jest bardzo popularnym produktem wybieranym dla najmłodszych (dla dzieci od 2-go roku życia). Zbudowany jest z pianki lateksowanej i znajduje się w pokrowcu Hevea lub Graffiti (do wyboru). Jest to materac wysokiej klasy. Jest antyalergiczny i idealnie nadaje się dla dzieci. Materac ma 10-letnią gwarancję na wkład.

Z pozostałych zmian, należy zwrócić uwagę na zastąpienie materaca Activia Plus (wycofanie z oferty) materacem Fitness, zaś model Fitness Natural został wprowadzony do oferty sklepów stacjonarnych.

Mamy nadzieję, że w ofertach różnych producentów będzie pojawiać się coraz więcej produktów posiadających status Wyrobu Medycznego, który nie tylko jest ważnym dowodem jakości, ale ma istotny wpływ na obniżenie cen.

[products ids="8864" per_page=5 columns="1" orderby="date" order="DESC"]

Materac HEVEA JUNIOR w ofercie naszego sklepu WWW

0 DODAJ KOMENTARZ
Oceń ten artykuł
Oceń ten artykuł

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>