/ Artykuły / Materac dla dwojga – krótsza droga do wygody w sypialni

Materac dla dwojga – krótsza droga do wygody w sypialni

Materace dla par
admin on 30 września 2014 - 15:40 in Artykuły, Porady

Uczucie dyskomfortu w trakcie snu z partnerem to spory i (wbrew pozorom) bardzo popularny problem, z którym mnóstwo par boryka się każdej nocy. W sieci wręcz roi się od wpisów, w których zarówno panowie, jak i panie skarżą się na szereg nieprzyjemnych konsekwencji wspólnego wypoczynku – dosłownie spędzających im sen z powiek. W dodatku, nie chodzi tutaj o stereotypowy już brak czułości czy chrapanie. Skąd więc wziął się ów problem?

Po pierwsze, partnerzy często różnią się między sobą wzrostem. Niekiedy jedna osoba (zazwyczaj mężczyzna) jest sporo wyższa od drugiej (tę rolę w związku najczęściej pełni kobieta) – kiedy więc oboje próbują „zmieścić” się w jednym łóżku, ich poczucie wygody i stopień komfortu snu okupione zostają wieloma niedogodnościami i długą drogą do kompromisu. Mężczyzna – jako wyższy – zmuszony jest do przybierania nienaturalnych póz, nadwerężających jego układ mięśniowy i kostny. Kobieta zaś – skłoniona do „dopasowania się” i ułożenia swojego ciała na ograniczonej powierzchni – ogranicza przy tym także stopień rozluźnienia swojego ciała. Skutkiem tego każde z partnerów budzi się z poczuciem bólu (np. odcinka szyjnego lub lędźwiowego kręgosłupa), sztywności kończyn i niemiłym uczuciem zmęczenia.

Podobnie jest także w przypadku par o zróżnicowanej masie ciała – choć wówczas zdecydowanie najbardziej przekłada się to na różny stopień zużycia materaca. Złe dostosowanie podłoża czy stelaża do wagi ciała powoduje, że materace znacznie szybciej ulegają wyeksploatowaniu, a ich struktura staje się bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Szybciej zatem dochodzi też do ich zapadania się, głównie w miejscach największego obciążenia. Sytuacja taka jest szczególnie niekorzystna dla par, które do wspólnego wypoczynku wykorzystują tylko jeden materac. Niewiele lepszym rozwiązaniem w takim przypadku staje się zakup dwóch ich różnych egzemplarzy, o zróżnicowanej twardości – za podwójną cenę zyskujemy wtedy jedynie konieczność wzajemnego dopasowywania wkładów do naszych potrzeb (i ograniczeń wynikających z konstrukcji samego łóżka) oraz przerwę na styku obu egzemplarzy, która zdecydowanie obniża jakość snu.

Do wyżej wymienionych przyczyn często dochodzą także inne: indywidualne nawyki partnerów (ulubiona pozycja i stopień ruchliwości w trakcie snu), zróżnicowany tryb życia (kiedy np. jedna osoba kładzie się znacznie później od drugiej, narażając ją tym samym na przebudzenie), problemy zdrowotne (zwyrodnienia, reumatyzm), które wręcz uniemożliwiają obojgu osiągnięcie optymalnego poziomu wypoczynku i późniejsze właściwe funkcjonowanie organizmu.

W odpowiedzi na te niedogodności, branża sypialniana stworzyła innowacyjne wkłady dla dwojga - czyli materace dwustronne - damsko-męskie, o zróżnicowanej strukturze i stopniu twardości. Charakteryzują się one optymalnym dopasowaniem do budowy ciała każdego z partnerów, nie narażając ich przy tym na dodatkowe i zbędne koszty. Na czym polega ich fenomen? Przede wszystkim, materace takie (niezależnie od ich struktury – o czym wspomnimy za chwilę) funkcjonalnie podzielone zostały na dwie strefy. Jedna z nich wykazuje się większą lekkością i miękkością, zawierającą np. część profilowaną, dopasowującą się do bioder kobiety. Druga z nich, znacznie twardsza i bardziej wytrzymała, służyć ma właściwej podporze ciała mężczyzny – nawet tego o sporych gabarytach.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów wkładów należących do grupy tytułowanej mianem „dla Niej i dla Niego”. Do najpopularniejszych należą jednak szczególnie dwa z nich: higieniczne i antyalergiczne materace lateksowe (podzielone na dwie strefy twardości, H2 i H3 – spośród których pierwsza przeznaczona jest dla kobiety lub osoby o mniejszej masie ciała, zaś druga – dla mężczyzny lub cięższego z partnerów) oraz materace sprężynowe (w których zastosowano sprężyny kieszonkowe o zróżnicowanej gęstości oraz wysokoelastyczną piankę, dodatkowo wspomagającą efekt komfortowego ułożenia ciała). To zaś, który z rodzajów materaca stanie się naszą indywidualną „deską ratunku” i „wybawieniem” – zależy już wyłącznie od naszych indywidualnych upodobań i potrzeb.

Wybierz swój materac dla dwojga

[products ids="1600" per_page=5 columns="1" orderby="date" order="DESC"]
[products ids="18" per_page=5 columns="1" orderby="date" order="DESC"]
[products ids="8682" per_page=5 columns="1" orderby="date" order="DESC"]
0 DODAJ KOMENTARZ
Oceń ten artykuł
Materac dla dwojga – krótsza droga do wygody w sypialni 4.33/5 (86.67%) 3 votes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>