/ Artykuły / Materasso wprowadził pianę PCM

Materasso wprowadził pianę PCM

Materac Thermo Silver Materasso piana PCM
admin on 5 czerwca 2014 - 12:11 in Artykuły, Nowości rynkowe

Słowacki producent materacy Materasso wprowadził termoelastyczną pianę PCM w materacu Thermo silver!

Piany produkowane w oparciu o technologię PCM różnią się od swoich tradycyjnych już koleżanek, pianek termoelastycznych. W ich strukturze zastosowano mikrokapsułki stworzone na bazie technologii PCM (Phase Material Change).

Jak to działa? Działa to jak tymczasowy magazyn dla ciepła ciała, na zasadzie przechowywania i uwalniania dużej ilości energii. Materac, jak magazyn, wpierw przyjmuje energię, a później w dogodny sposób ją uwalnia. Gdy ciało emituje wysoką temperaturę, np. w okresie letnim, pianka abosorbuje nadwyżki ciepła nie podnosząc przy tym znacząco temperatury materiału.

Materac Thermo Silver Materasso, piana PCMWidok materaca Thermo silver Materasso, w którym zastosowano pianę w oparciu o technologię PCM

Na początku niech nie zdziwi was to, że podczas pochłaniania ciepła temperatura piany będzie rosła. Taki skok temperatury materiału wykonanego w technologii PCM będzie widoczny aż do osiągnięcia temperatury zmiany fazy. Wtedy jego innowacyjne działanie stanie się odczuwalne. Choć ciało człowieka będzie dalej emitowało dużo ciepła, materac wciąż będzie je pochłaniał bez istotnego wzrostu swojego parametru termicznego.

Materasso zaprezentował materac o nazwie Thermo silver. Jest on nie tylko skonstruowany czerpiąc natchnienie z PCM, ale posiada warstwę pianki termoelastycznej, szwajcarską pianę EvoPureHRC oraz wysokogatunkowy pokrowiec Silk Touch. Materac posiada aż 12-letnią gwarancję, co potwierdza, że jest to produkt o bardzo dużej trwałości. Co ważne, został wzbogacony o cząsteczki srebra, które znane jest z właściwości antybakteryjnych. Stanowi przełom w staraniach ku produktowi niemal w całości wolnemu od bakterii.

Czy mieliście państwo kontakt z pianą wykonaną w technologii PCM? Zapraszamy do pozostawiania komentarzy.

0 DODAJ KOMENTARZ
Oceń ten artykuł
Materasso wprowadził pianę PCM 4.50/5 (90.00%) 4 votes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>